Hírek
2017. November 30. 19:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Rendszeresen megerőszakolta kislányát, gyereke is született az apjától

Tizennégy év fegyházra ítélte a saját kislányát rendszeresen megerőszakoló apát a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében.
A 13 és fél éves kislánynak gyermeke született az apjától.
A Pest megyében élő szülőknek két közös gyermekük volt. Az 1995-ben született nagyobbik gyerek egy külön házrészben lakott, az anya pedig este járt dolgozni. Az apa ezt kihasználva a 2000-ben született kisebbik gyermekének 2014-től rendszeresen gyógyszert adott, ha ellenkezett, kényszerítette a tabletták bevételére, és amikor elaludt, vagy elájult, közösült magatehetetlen, védekezésre képtelen kislányával. Emiatt 2014 decemberében a 13 és fél éves sértettnek gyermeke született a saját apjától.
A kislány terhességét osztályfőnöke vette észre az iskolában akkor, amikor már nem lehetett azt megszakítani. Miután kiderült a terhesség, az apa arra vette rá a sértettet, hogy tegyen feljelentést egy ismeretlen ellen, később pedig módosítsa a vallomását úgy, hogy a szexuális kapcsolat közös beleegyezéssel jött létre. A kislány ezért tett a nyomozás kezdetén hamis tanúvallomást.
Az anya, a büntetőper másodrendű vádlottja, amikor értesült kislánya terhességéről, számon kérte élettársán, hogy lehet-e ő a születendő gyermek apja, ám ezt végül nem tisztázta.
A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítéletével az apát hozzátartozója, nevelése, felügyelete és gondozása alatt álló, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére, folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak miatt 14 év fegyházra, az anyát pedig kiskorú veszélyeztetése miatt három és fél év börtönre ítélte. Továbbá a bíróság megszüntette mindkét vádlott szülői felügyeleti jogát és meghosszabbította előzetes letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.