Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Február 10. 12:15, szombat | Külföld
Forrás: mti

Szakértő: gyerekeket is radikalizált az Iszlám Állam

Szakértő: gyerekeket is radikalizált az Iszlám Állam

Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet gyermekeket is radikalizált és felkészített merényletek elkövetésére - mondta Horváth József biztonságpolitikai szakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő szerint az európai biztonsági szervezeteknek, titkosszolgálatoknak fel kell készülniük arra, hogy a gyermekkorú migránsok is veszélyt jelenthetnek.

Hozzátette, hogy bár a terrorszervezet elvesztette területei nagy részét, azonban a korábban kiépített "hálózatát" nem, így továbbra is veszélyt jelent.

A szervezetnek lehetnek megbúvó sejtjei, titkos logisztikai bázisai, és nem szabad elfelejteni azt sem, hogy sok harcosuk - a fegyvereivel együtt - szabad elvonulást kapott - hívta fel a figyelmet Horváth József.

Címkék: gyerek, iszlám állam

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.