Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2011. Október 25. 14:45, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Szigorúbb alkoholreklámozást szeretnének a brit fiatalok

Szigorúbb alkoholreklámozást szeretnének a brit fiatalok

Fiatal felnőttek és kiskorúak bevonásával készült brit felmérés szerint sokan szeretnék, ha egyértelműbb figyelmezetések szerepelnének az alkoholos italokon, és ha szigorítanák az italok reklámozási lehetőségeit.

Az Alcohol Concern 2300 fiatal felnőtt és 18 év alatti válaszadó bevonásával végezte felmérését, amely szerint a fiatalok szeretnék, ha a két korosztály tagjait, különös tekintettel a kiskorúakat jobban védenék az alkoholreklámoktól. A vizsgálat szerint a válaszadók hatvan százaléka ideálisnak tartaná, ha az italreklámokat csak a korhatáros, 18 év felettieknek javasolt filmek előtt vetítenének, 58 százalék egyet értene azzal is, ha a tévécsatornák csak este 9 óra után sugároznák ezeket. A szigorítás iránti igény abból is fakadhat, hogy a megkérdezettek fele nem ismeri azokat a marketingstratégiákat, amelyek alapján a sportolók mezén, a fesztiválokon vagy a közösségi médiafelületeken megjelenő terméknév reklámnak minősül.


A kutatás szerint sokan úgy vélik, nem elegendőek az alkoholos italok online weblapjainak elérhetőségét szabályozó internetes szűrők, bár a közösségi médiafelületek hivatalosan szűrik a 18 év alattiak hozzáférését. Emellett a fiatal nők 70 százaléka szükségesnek tartaná azt is, hogy egyértelműbb figyelmeztetések kerüljenek az alkoholos italok üvegeire.

Az Alcohol Concern szerint kutatása azért is érdemel kiemelt figyelmet, mert a vizsgálatba bevont korosztályt ritkán kérdezek meg ebben a kérdésben. A szervezet szerint a brit kormánynak meg kellene vizsgálnia, hogy a jelenlegi szabályozás mennyiben tud megfelelni a vizsgálat során megfogalmazott igényeknek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át