Hírek
2019. Október 06. 13:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szívbeteg gyermeknek gyűjt a Fiatal Családosok Klubja

Szívbeteg gyermekek részére indított gyűjtést más civil szervezetekkel a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) - mondta Király Nóra, a szervezet alapító elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A program célja az is, hogy felhívják az emberek figyelmét a szívbeteg gyermekeket nevelő családokra. A FICSAK az előző években a koraszülött, a siket és nagyothalló, illetve a daganatos megbetegedésekben szenvedő gyermekek támogatását szervezte - tette hozzá az elnök.
Tordas Dániel gyermekorvos, az idei programban résztvevő Okkal dobban Alapítvány képviselője az M1-en elmondta: összesen mintegy 18 ezer szívbeteg gyermek él az országban, évente mintegy 800 baba születik ilyen rendellenességekkel és 4-500 nyitott szívműtétet hajtanak végre. A veleszületett rendellenességek jelentős része egy műtéttel orvosolható. A szerzett szívbetegségek közül pedig a legtöbb szívizomgyulladással összefüggő.
Az adományokból speciális inkubátor beszerzését tervezi az alapítvány - tette hozzá a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél