Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2018. Január 14. 05:01, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Tartozott neki az ismerőse, ezért elrabolta

Tartozott neki az ismerőse, ezért elrabolta

Elfogták a rendőrök azt a maglódi férfit, aki társával elrabolta és egy napig fogva tartotta a neki pénzzel tartozó sértettet.

Az 50 éves maglódi M. Ernő és a 49 éves vecsési P. Gábor tavaly. március 16-án megjelentek Budapest X. kerületében egy ismerősük lakása előtt, hogy a neki és társának korábban kölcsön adott több mint hatmillió forintnak megfelelő eurót visszakérjék. Az „adós” nem nyitott ajtót M. Ernőnek és P. Gábornak, ezért a két férfi az ajtót berúgva rontott be a lakásba, ahol M. Ernő egyből ütni kezdte a sértettet.

Mivel a férfi nem tudta megmondani, hogyan és mikor fogják rendezni a tartozást, ezért M. Ernő kirángatta a lakásból, beültette egy autóba, és elvitte a házába. Közölte a sértettel, hogy addig nem fogja elengedni, amíg vissza nem kapja a pénzét vagy el nem árulja, hogy a társa hol tartózkodik. Ezt követően az ismerősét bezárta a ház egyik szobájába. Másnap M. Ernő elvitte a férfit egy X. kerületi raktárba, ahol közölte vele, hogy elengedi, de három nap múlva menjen vissza, hogy elvihesse egy közjegyzőhöz, ahol a tartozását hivatalosan is elismerheti. A férfi a sérülései miatt orvoshoz ment, ahol a vizsgálatot követően kiderült, hogy a bántalmazásból súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérülései keletkeztek.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztályának nyomozói M. Ernőt január 10-én, társát P. Gábort pedig január 11-én elfogták, és mindkettőt emberrablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.