Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2020. November 27. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén: ónos szitálásra, havazásra is készülni kell, és hajnalban ismét komolyabb mínuszok lehetnek

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható. Előfordulhat szitálás, eleinte ónos szitálás. A hegyvidéki területeken esetleg szemcsés hó is hullhat. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 3 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de ahol elvékonyodik a felhőzet, néhány fokkal hidegebb is lehet. Napközben 0 és plusz 5 fokig melegszik a levegő.

Szombaton is jobbára borult, párás, néhol ködös lesz az idő. Kezdetben többfelé előfordulhat szitálás, ónos szitálás, hószállingózás. Napközben szórványosan eső, havas eső, havazás is várható. Néhol esetleg ónos eső is kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 2, a maximumhőmérséklet 0 és plusz 4 fok között alakul.

Vasárnap elszórtan valószínű zápor, hózápor. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.