Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2016. Április 07. 07:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Titanic Filmfesztivál - Ma kezdődik a seregszemle

Titanic Filmfesztivál - Ma kezdődik a seregszemle

Negyvenkét külföldi és magyar film szerepel a ma kezdődő 23. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon, amelynek versenyprogramjában az idén kilenc filmet,

köztük kanadai és kínai alkotást láthatnak az érdeklődők április 16-ig Budapesten.

A világ minden tájáról érkező, különböző műfajú és témájú filmeket tíz napon át játsszák az Urániában, a Toldi, Puskin és Sugár moziban, valamint az A38 hajón.

Az alkotásokat a versenyprogramon kívül a Fesztiválkedvencek, az Amerikai függetlenek, az Ázsiai szelek, A sötét oldal és a Filmdokk szekciókban mutatják be, de lesznek rövidfilmek is.

A fesztivál Martin Butler és Bentley Dean munkájával, a Tanna című filmmel veszi kezdetét az Urániában, az ausztrál alkotás egy ősi csendes-óceáni törzs világát mutatja be.

A világ filmterméséből a Házi gondozás című cseh, a Mindennapi életünk című boszniai, az Apa és lánya című ausztrál, a Démonok című kanadai, a Verem az erdőben című belga-brit, a Sárvirág című lett, az Ami a sötétben rejlik című kínai, az Evolúció című francia és az Aloys című svájci produkció verseng a fesztivál fődíjáért.

A díjakat április 15-én az Uránia moziban adják át, az utolsó napon, 16-án ismétlő vetítéseket tartanak.

Az idei zsűri tagja Balsai Móni színésznő és Reisz Gábor filmrendező, a testület elnöke Hrönn Marinósdóttir, a Reykjavíki Nemzetközi Filmfesztivál igazgatója lesz.

A Titanic idén is vendégül látja a fesztivál válogatásában bemutatott filmek alkotóit köztük Nicole Horányit, a Motley törvénye című film rendezőjét, Renars Vimbát, a Sárvirág című film alkotóját, Ines Tanovicot, a Mindennapi életünk producerét, Alena Mihulovát, a Házi gondozás című film rendezőjét, valamint Yichun Wangot az Ami a sötétben rejlik című film alkotóját.

Kiemelt vetítésén láthatják a nézők Fliegauf Bence Liliom ösvény című filmjét. A Titanic hivatalos reklámspotja Bucsi Réka LOVE című animációs rövidfilmjének egy részlete.

A teljes program a www.titanicfilmfest.hu honlapon érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.