Hírek
2016. Május 29. 08:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több gyermek születik, kisebb arányban fogyunk

Az év első három hónapjában 1,2 százalékkal több gyermek született, és 15 százalékkal kevesebben haltak meg, mint 2015 januárja és márciusa között, így mérséklődött a természetes fogyás.
- közölte a Központ Statisztikai Hivatal (KSH) az MTI-vel. A gyorstájékoztató szerint az év első három hónapjában 22 405 gyermek jött világra, ami 263-mal, 1,2 százalékkal múlta felül a 2015. január-márciusi értéket. Az emelkedés elsősorban annak köszönhető, hogy 2016 szökőév, így egy nappal hosszabb időszak eseményeit kell figyelembe venni. A szökőnaphatástól megtisztított születésszám 16-tal haladja meg az előző év megegyező időszakának értékét - írták.
Az elhunytak száma 32 798 volt, ami az előző évi kiugróan magas bázishoz képest 15 százalékkal, vagyis 5 880-nal esett vissza. A szökőnaphatást figyelembe véve a halálozások számának csökkenése valamivel nagyobb, 16 százalék volt.
A születések számszerű emelkedése és a halálozások visszaesése következtében a természetes fogyás 2016 első negyedévében 10 393-re mérséklődött, ami 37 százalékos csökkenést jelent - közölték.
Ezer lakosra 9,2 élveszületés és 13,4 halálozás jutott. Az előbbi 0,1 ezrelékponttal magasabb, az utóbbi 2,5 ezrelékponttal alacsonyabb volt az előző évinél, így a természetes fogyás mutatója 2,5 ezrelékponttal 4,3 ezrelékre csökkent. Az év első negyedévében ezer élveszületésre 3,9 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,3 ezrelékpontos mérséklődés az előző év január-márciusához képest.
A 2016 első három hónapjában anyakönyvezett 6312 házasság 27 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A szökőnaphatás figyelembevételével a házasságkötések számának növekedése ebben az időszakban kisebb, 25 százalék volt. Januárban 13, február-márciusban kiugróan, átlagosan 30 százalékkal több házasságot regisztráltak, mint az előző év azonos időszakában. A házasságkötési arányszám 2,6 ezrelékes értéke 0,6 ezrelékponttal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.