Hírek
2017. Március 20. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ezer film érkezett a Friss Hús fesztiválra

Kétszáz magyar és nyolc-kilencszáz nemzetközi film érkezett az 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztiválra - mondta el a fesztivál igazgatója az M1 aktuális csatornán vasárnap este.
Deák Dániel úgy fogalmazott: "fájó kötelesség", hogy ilyenkor ki kell választani a harmincnyolc legjobb magyar és tizennyolc külföldi filmet, amely a Toldi mozi vásznára kerül. Ez mindig igazságtalan feladat - mondta, hozzátéve, a remekműveket viszonylag könnyű megtalálni, utána viszont van húsz film, amelyről óriási vitát tartanak.
Jelezte: lesz több olyan film, amely magyar közönség előtt a fesztiválon mutatkozik be, mint Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című, a Berlinalén bemutatott alkotása.
Deák Dániel hangsúlyozta: céljuk, hogy minél több fiatal tehetségnek adjanak lehetőséget a bemutatkozásra a legszélesebb közönség előtt, amelyet filmmel vagy rövidfilmmel most Budapesten el lehet érni.
A fesztiváligazgató azt mondta: évről évre egyre erősebbnek tűnik a felhozatal. Úgy értékelt: "általánosságban a magyar film sikerágazat, nem telik el úgy hónap, és lassan hét sem, hogy ne nyernénk komoly nemzetközi díjat a filmjeinkkel".
A fesztivált március 29. és április 2. között rendezik meg a fővárosi Toldi moziban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.