Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2019. December 19. 06:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több településen is magas a légszennyezettség

Több településen is magas a légszennyezettség

Több településen is magas a légszennyezettség a szálló por miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint Sajószentpéteren egészségtelen volt a levegő minősége. További öt település - Dunaújváros, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok és Salgótarján - levegőminősége volt kifogásolt a levegőhigiénés index alapján.

A meteorológiai előrejelzés alapján a következő napokban javulás nem várható - tették hozzá.

Külön kiemelték, hogy a fűtési szezonban gyakran kialakuló légszennyezettségi probléma hátterében leggyakrabban a helytelen lakossági tüzelés áll. A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja a lakossági figyelmét, hogy mellőzzék a festett és kezelt fa, műanyag, gumiabroncs, ruhanemű, illetve az egyéb hulladékok tüzelését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.