Hírek
2022. December 08. 09:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
Többezer doboz cigaretta volt az autó különböző üregeiben

Django, a NAV szolgálati kutyája ezúttal is kiszagolta a csempészett árut.
Az adóhatóság munkatársai több mint kétezerötszáz doboz, magyar adójegy nélküli cigarettát találtak Hegyeshalomnál. Segítségükre volt Django, a rutinos szolgálati kutya.
A pénzügyőrök egy német autót ellenőriztek az M1-es autópálya hegyeshalmi szakaszán. Django szimata nem csalt, a kocsi középső és hátsó merevítő oszlopaiból, a padlóból és a műszerfalból több mint ezer doboz cigaretta került elő.
Django néhány órával később, az autópálya ugyanezen szakaszán egy bolgár járműben jelzett. Az autó oszlopaiban és a kárpit alatt háromszázhúsz doboz, magyar adójegy nélküli cigarettát rejtettek el.
Django lelkesedése az este közeledtével sem csökkent, amikor egy kisbusz belsejében fogott szimatot. A kisbusz tetőkárpitjából és egy vízmelegítő tartályból ezerkétszázötven doboz cigaretta került elő.
Munkatársaink a csaknem öt és félmillió forint értékű füstölnivalót lefoglalták, és az elkövetőkkel szemben jövedéki törvénysértés miatt eljárást indítottak.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 01. 11:08, szerda | Belföld
Egységesül az ügyeleti rendszer, a 1830-as központi számot kell majd hívni
2023. Február 01. 11:04, szerda | Belföld
KSH: a vendégéjszakák száma 22 százalékkal nőtt 2021 decemberéhez képest
2023. Február 01. 11:03, szerda | Belföld
3,5 tonna fémhulladék került elő két furgonból
Három és fél tonna bontott fémhulladékot vitt volna két férfi a fémtelepre a Veszprém vármegyei Nyárádnál, de a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a szállítmányt lefoglalták.
2023. Február 01. 07:38, szerda | Belföld
Mától már csak az új éves autópálya-matricák érvényesek
Lejárt a tavalyi éves országos és megyei autópálya-matricák érvényessége kedden éjfélkor, szerdától már csak a 2023-as éves matricák érvényesek