Hírek
2019. Augusztus 06. 16:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Többször rálőtt az elcsalt férfire és feleségére, 12 évet kaphat

Előre kitervelt, nyereségvágyból elkövetett emberölés kísérlete és lőfegyverrel való visszaélés miatt vádat emeltek egy férfi ellen, aki a kámi erdőbe csalt egy agancsvásárlással foglalkozó embert, majd többször rálőtt
– közölte a Vas Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. A vád szerint a férfi egy online piactéren kispuskát és hangtompítót vásárolt, egy vadászboltban pedig távcsövet is vett a lőfegyverhez. A sértettet 2018 szeptemberében álnéven azzal az indokkal hívta fel, hogy agancsot szeretne neki eladni. A vádlott a megbeszélt, erdei találkozási hely közelében elrejtőzött, és amikor a sértett kiszállt az autóból, leadott rá három célzott lövést.
A fejen, arcon és válltájékon lőtt, 62 éves, Fejér megyei férfi kocsijával megpróbált elmenekülni a helyszínről, de a vádlott – bár hallotta a sértett feleségének sikoltozását – az utastérre is leadott egy célzott lövést.
Az agancsvásárlással foglalkozó férfi súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. Felesége a lövések zajára lecsúszott az ülésen, így nem sérült meg, pedig egy lövedék a jobb első ülés fejtámláján is áthaladt.
A Vas Megyei Főügyészség a letartóztatásban lévő férfivel szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. Ha a vádlott az előkészítő ülésen elismeri a bűncselekmény elkövetését és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, 12 év fegyházban letöltendő büntetés kiszabását kérik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.