Hírek
2012. December 21. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Új műtéti beavatkozás a daganatos gyógyításban Nyíregyházán
Az eljárás meghonosítója, Tóth Lajos sebész a kemoterápiás oldatot ellenőrzi egy vastagbél-daganatos beteg citoreduktív műtétje és hyperthermiás kemoterápiás kezelése során a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház központi műtőjében 2012. december 19-én. A Magyarországon korábban nem alkalmazott, 6-8 órás műtéti eljárás során a daganatos részeket eltávolítják, majd még altatásban magas hőmérsékletű, nagy koncentrációjú kemoterápiás oldatot keringetnek a hasüregben egy speciális berendezés segítségével a maradék daganatsejtek elpusztítása céljából. Az eljárással a hasüregi daganatos betegek egyébként néhány hónapos túlélési esélyei a sokszorosára nőnek, és a teljes gyógyulás is elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
