Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2021. Június 16. 10:28, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Vadkenderrel a kezében álldogált

Vadkenderrel a kezében álldogált

Vadkenderrel a kezében álldogált a váci férfi egy gyalogos-átkelőhelyen. Igazoltatták, majd elszámoltatták a rendőrök.

A váci rendőrök gépkocsizó járőrszolgálatot láttak el 2021. június 11-én késő este, amikor egy váci gyalogos-átkelőhelyen egy szatyorral a kezében ácsorgó emberrel találták szemben magukat. A rendőrök megálltak és igazoltatták, melynek során a 21 éves férfi a kezében lévő - első látásra gyanús, vadkendernek tűnő növényből - zokszó nélkül megkínálta az egyenruhásokat. Előállították - közölte a rendőrség.

Kihallgatása során elmondta, hogy a nála lévő növény marihuána, azt otthonról hozta magával, hogy akinek tudja, eladja, ha megmarad, saját maga kívánta volna felhasználni. A rendőrök a férfivel szemben kábítószer gyorstesztet alkalmaztak, amely THC-ra és BZD-re pozitív értéket mutatott, a nála lévő 5 szál növényt lefoglalták.

A helybéli férfivel szemben a Váci Rendőrkapitányság kábítószer birtoklása vétségének gyanúja miatt, szakértő bevonásával folytatja le a további eljárást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.