Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2014. Július 22. 20:09, kedd | Belföld

Vége a kamatvágásnak

Vége a kamatvágásnak

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) befejezte a 2 év óta tartó kamatcsökkentési ciklusát, és a mai 20 bázispontos vágás után legalább 2015 végéig 2,1 százalékon szeretné tartani az alapkamatot.

Mindezt Matolcsy György jegybankelnök közölte a Monetáris Tanács ülése után egy rendkívüli sajtótájékoztatón. A forint árfolyama kissé kilengett, de végül 309 alá erősödött az euróval szemben.

Matolcsy György az MNB kamatdöntő ülése után azt mondta, hogy az elmúlt 2 évi folyamatos kamatcsökkentési ciklussal az alapkamat elért arra a szintre, ami mind az inflációs célkövetés logikája, mind a reálgazdasági élénkítés szempontjából megfelelő.

A Nemzeti Bank elnöke azt is mondta, hogy tartósan alacsony kamatlábra rendezkedtek be, ami azt jelenti, hogy szándékaik szerint legalább 2015 végéig szeretnék a 2,1 százalékos alapkamatot szinten tartani. A jegybankelnök azt hangsúlyozta, hogy a középtávú, 3 százalékos inflációs célt szem előtt tartják, és ha kell, nem zárkóznak el attól, hogy változtassanak a kamaton.

A Monetáris Tanács ma sem volt egységes a kamatdöntésnél, de a testület abban érdekelt, hogy a 4 százalék feletti GDP-növekedést és a 4 százalék alatti munkanélküliségi rátát célzó kormányzati gazdaságpolitikát támogassa.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.